| Werkzame personen | Webwinkels in kleding (aantal) | Webwinkels in kleding (%) | Webwinkels algemeen assortiment (aantal) | Webwinkels algemeen assortiment (%) |
|---|---|---|---|---|
| 1 persoon | 20.245 | 85,5% | 20.270 | 86,5% |
| 2 personen | 2.820 | 11,9% | 2.665 | 11,4% |
| 3–4 personen | 425 | 1,8% | 340 | 1,5% |
| 5–9 personen | 110 | 0,5% | 100 | 0,4% |
| 10–19 personen | 45 | 0,2% | 35 | 0,1% |
| 20–49 personen | 20 | 0,1% | 15 | 0,1% |
| 50–99 personen | 5 | 0% | 0 | 0% |
| 100+ personen | 5 | 0% | 5 | 0% |
Bron CBS, StatLine 81589NED, SBI 2008. Een Nederlands bedrijf kan meerdere vestigingen omvatten. Percentages en grenzen zijn benaderingen op afgeronde aantallen. Januari 2024 is definitief, 2025 nader voorlopig en 2026 voorlopig. De vergelijkingsbranches zijn niet opgeteld.
Kies een vergelijkbare eenheid voor twee verschillende aantallen
In webwinkels in kleding werkte bij 20.245 bedrijven één persoon. Bij webwinkels algemeen assortiment zijn dat er 20.270. Omgerekend per honderd bedrijven verandert de vergelijking in 85,5 tegenover 86,5. Kijk vervolgens naar drie of vier werkzame personen. In de eerste branche ligt hun aandeel rond 1,8% en in de tweede rond 1,5%. De relatieve verdeling maakt een kleinere bedrijfstak vergelijkbaar, zonder hem in aantallen groter te laten lijken dan hij is. Gebruik in je aantekeningen zowel de aantallen als de percentages.
Heeft de keuze voor een peildatum veel invloed?
Een jaar eerder telde webwinkels in kleding 24.935 bedrijven en webwinkels algemeen assortiment 22.015. De verandering in het totale aantal is respectievelijk -5,1% en +6,4%. Voor de categorie met vijf tot en met negen personen veranderden de groepen van 85 naar 110 en van 90 naar 100. Staar je daarom niet blind op het totaalcijfer als je juist een ploeg van die omvang zou willen aansturen. Vraag bij beide richtingen een concrete beschrijving van een drukke dag én van de nazorg voor een betaalde bestelling.
Welke vergelijkingsbranche ligt het dichtst bij webwinkels in kleding?
De vergelijking draait om de maatstaf ‘aandeel bedrijven met vijf tot en met negen werkzame personen’. Hiervoor staan 6 activiteiten uit hoofdtak 47 naast elkaar. Het laagste resultaat komt voor rekening van webwinkels algemeen assortiment (0,4%), het hoogste voor webwinkels in overige non-food (1%). Bij 1 van de onderzochte activiteiten ligt de waarde lager dan 0,5% en bij 4 hoger. Met 0,4% komt webwinkels algemeen assortiment het meest in de buurt van webwinkels in kleding. Ook qua omvang ligt webwinkels algemeen assortiment het dichtst bij webwinkels in kleding, met 23.430 tegenover 23.670 bedrijven. Daarmee vallen twee selectiecriteria hier samen.
Wat veranderde er tussen januari 2020 en januari 2022?
Binnen de geselecteerde januarimetingen lag de sterkste verschuiving per jaar voor SBI 47914 tussen januari 2020 en januari 2022. De uitkomst ging van 0,5% naar 0,4%. Over 2 jaar is het verschil -0,1 procentpunt, of gemiddeld -0 procentpunt per jaar. Bij webwinkels algemeen assortiment ging dezelfde maatstaf over die twee peildata van 0,5% naar 0,6%. De subgroep en het totaal bewogen tussen oktober 2025 en oktober 2026 in tegengestelde richting. In de subgroep gaat het om +25 en in de complete CBS-categorie om -1.265 bedrijven.
Kijk bij webwinkels in kleding naar een klant die tijdens het afleveren terugbelt en zet in je tweede gesprek juist een artikel dat retour komt centraal. In het eerste geval kan je eigen rol vooral uit inkopen, adviseren en overdragen bestaan. In het tweede breng je inkopen, adviseren en overdragen in kaart. Vraag bij webwinkels algemeen assortiment naar een voorbeeld met vergelijkbare taakverdeling voordat je concludeert dat de twee ondernemersrichtingen eenzelfde werkweek vragen.
Vragen voor het vervolg
- Welke onderdelen van een verkoopdag neem je persoonlijk voor je rekening?
- Welk cijfer voor SBI 47914 zou je zelf opnieuw willen berekenen?
- Welke waarneming bij webwinkels algemeen assortiment is relevant voor jouw eigen plan?
Bronnen
Welke keuze verdient nader onderzoek?
Leg je vraag over webwinkels in kleding voor. Vermeld welke grootteklasse en welke werkdag je in gedachten hebt.
